Často kladené otázky


Otázka: Jaká hudba hrála na svatbě Rosse a Emily?
Odpověď: Hudba pochází od skupiny The Hormones, písnička Tired Old Soles. The Hormones jsou právě ti muzikanti, kteří hráli na svatbě.

Otázka: U Chandlera a Joeyho je na dveřích vždy namalovaný obrázek. Vypadá to, že je v každé epizodě jiný. Některé jsou opravdu vtipné a některé prostě vypadají pěkně, kdo je kreslí?
Odpověď: Ke kresbám na dveře časem přispívali někteří z herců ale i členů štábu. Především pak aranžér Greg Bruza a elekrtikář Paul Swain. Jeden týden byl námětem například Paul, který vjel s náklaďákem do příkopu.

Otázka: Všiml jsem si, že postavičky na prvním fotbalovém stole u Joeyho a Chandlera byly modré a červené, později se však změnili na žluté a černé. Ve které epizodě ke změně došlo? Proč??
Odpověď: Ano, máte pravdu. Jestli si pamatujete epizodu kdy byt vykradli, tak si určitě vzpomenete, že se ztratili křesla (viz. níže) a právě tento stůl. Chandler pak musel koupit nový nábytek.

Otázka: Kdo zpívá "...I went to desert..." v jedné epizodě 5 série?
Odpověď: Skupina AMERICA, celý název písně je I´ve Been To The Desert (On A Horse With No Name)

Otázka: Opravdu si v epizodě The One With Ross´ Sandwich musel MattLeBlanc oholit nohu, nebo to byla noha někoho jiného?
Odpověď: Ano, v této epizodě si Matt opravdu musel oholit nohu. Žádné ´falešné´ nohy nebyly použity.

Otázka: Všiml jsem si, že křesla, která mají Chandler a Joey v bytě byla černá. Nyní jsou hnědá. Co se stalo?
Odpověď: Důvod je ten, že čarná křesla, působila na scéně jako černé díry na světlo. Režisér nás přiměl udělat tuto změnu.

Otázka: Zajímalo by mně, kam vedou dveře mezi těmi na balkón a do koupelny. Nikdy jsem je neviděl otevřené.
Odpověď: Je to šatník. Nachází se tam od prvního dílu, a opravdu nebyl nikdy otevřen.

Otázka: Byl v epizodě "Chandler v bedně" použit kaskadér, nebo jste do bedny zavřeli Matthewa Perryho?
Odpověď: V této epizodě jsme nepoužili kaskadéra, takže ano, byl to Matthew Perry.

Otázka: Vzpomínám si na epizodu, kde Ross dokazoval svou lásku tím, že začal nosit náušnici. Byla pravá, nebo to byla jen klipsa.
Odpověď: Byla to jen klipsa.

Otázka: V několika epizodách můžeme vidět, jak se Phoebe baví s její sestrou Ursulou. Hraje Lisa Kudrow obě role?
Odpověď: Ano, Lisa Kudrow hraje obě role. Záskok, "Falešnou Lisu", můžeme vidět jenom zezadu.

Otázka: V epizodě "Někdo musí z kola ven" usne Joey na záchodě, který je vitět přímo proti dveřím. Jenže v epizodě "Všichni už všechno vědí" jde Chandler pro "tělové mléko" a záchod je jinde. Jak to?
Odpověď: Dobrá otázka. Domovník, pan Treeger, mohl klidně koupelnu předělat. Pravda je ale taková, že jsme neradi, když je vidět záchod, pokud to tedy není přímo ve s scénáři. Proto jsme toaletu pro jednu epizodu přestěhovali.

Otázka: Kde je Central Perk? V záběru budovy jsem si všiml něčeho červeného dole v přízemí. Je to Central Perk?
Odpověď: Ano, ve "světě", kde se odehrávají Přátelé, je Central Perk dole v budově. Ve skutečnosti však neexistuje.

Otázka: Dozvěděla jsem se o obchodě někde v Los Angeles, který nabízí použité oblečení z filmů a seriálů. Dá se někde, v podobném obchodě nebo na internetu, sehnat oblečení ze seriálu Přátelé?
Odpověď: Ne, všechno oblečení skladujeme v kostymérně. Navíc si nejsme vědomi, že by na internetu existovalo nějáké místo, kde by se dalo koupit takto použité oblečení. Jako u všech nákupů na internetu, buďte opatrní!

Otázka: Nachází se fontána ze znělky Přátel skutečně někde v New Yorku?
Odpověď: Bohužel ne. Fontána je postavená někde na pozemku Warner Brothers v LA.

Otázka: V jedné epizodě Monica udělají Benovi bouli o dřevěný sloup. Poté Ross narazí hlavou o jiný dřevěný sloup, který tam v jiných epizodách není. Byl tam přidán jen pro tuto epizodu?
Odpověď: Sloup tam je pořád, už od prvního dílu. Jen jsme ho museli posunout dozadu, aby nevrhal stíny a zvukaři se mohli s mikrofony dostat k hercům stojícím u ledničky.[novinky] [průvodce] [herci] [postavy] [galerie]
[odkazy] [kniha návštěv] [ankety]