Matt se narodil 25.července 1967 v Massachusetts. V osmi jezdil jako amatérský mocyklový závodník a jednou se chtěl stát profesionálem, jeho matka mu to ale zakázala. Musel tedy obrátit své zájmy jinam, proto se vyučil truhlářem.
       Po dokončení střední školy odjel hledat štěstí do New Yorku. V roce 1987 se objevil v několika reklamách například na Levis 501, Coca-Colu nebo Doritos. Objevil se i v reklamě na kečup Heinz, za což získal na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes cenu Zlatého lva.
       Studovat herectví začal o rok později, v roce 1988 a ani ne za rok dostal roli v seriálu TV 101. Poté se přestěhoval do Los Angeles, kde následně dostal roli v několika dalších seriálech (např. Top of the Heap a Vinnie&Bobby), televizních filmech Anything of Survive a epizodní roli v Red Shoes Diaries a Married with Children. Ve filmu se objevil poprvé roku 1994 v Lookin' Italian. Mezi jeho větší role patří film s Gary Oldmanem Lost In Space.
       Už přes deset let rád fotí krajiny, díky čemuž se dostal do různých částí světa(např. do Amsterodamu, Švýcarska, Vancouveru a na spoustu míst USA). Nyní žije v Los Angeles se svým psem Lady.

-Pro Matta je nejdůležitějšim člověkem jeho matka. Říká:"Jsem maminčin mazánek a jsem na to hrdý. Dívky přicházejí a odcházejí, ale ona je tu pro mne pořád."

-Na otázku "Kdo je váš nejlepší přítel?" odpovídá. "Matthew Perry mi dává peníze, abych říkal že je to on, ale bohužel nedává dost. Ve skutečnosti chodím s různými problémy za různými lidmi. Daivd Schwimmer má dobrý smysl pro obchod, takže když mám problém v kariéře, je on tím pravým, s kým bych si měl promluvit. Matthew má smysl pro vztahy a řešení nepříjemných situací s lidmi. Lisa je neuvěřitelně inteligentní a zábavná. Dělá úžasné imitace, které nás všechny dostanou - a Courteney je typ velké sestry, která nás vždy podrží. Jennifer je vždy neuvěřitelně milá, je to anděl."

-"Pral jste se někdy?"."Ano. Jednou jsem šel okolo baru a uviděl fantastické kolo. Klekl jsem si k němu a začal ho zkoumat. Vyběhl chlapík, který si myslel, že ho chci ukrást a praštil mě lahví přes hlavu. Naštěstí se mi krev nedostala do očí a já mu to tedy mohl vrátit. Udeřil jsem ho jenom třikrát. Zlomil jsem mu ale nos, lícní kost a čelist."

Filmy

1998: Lost in Space - Ztraceni ve vesmíru
1996: Ed - Ed
1994: Lookin' Italian

Televize

1994: Friends (seriál) - Přátelé
1994: Reform School Girl
1993: Red Shoe Diaries 3: Another Woman's Lipstick - Deníky červených střevíčků 3
1992: Vinnie & Bobby (seriál)
1991: Top of the Heap (seriál)
1990: Anything to Survive
1988: TV 101 (seriál)[novinky] [průvodce] [herci] [postavy] [galerie]
[odkazy] [kniha návštěv] [ankety]