Zajímavosti týkající se seriálu

Pozor:Nyní budou všechny novinky zobrazovány pouze na hlavní straně, starší případně v archívu. Stránka by se tím měla zpřehlednit.


Nový film Lisy Kudrow Lucky Numbers si nevede vůbec dobře. V americkém top 10 se propadl na deváté místo. Naopak nový film s Cameron Diaz, Drew Barrymore a Lucy Liu Charlie´s Angels se vyšvihl na první místo (s téměř dvacetinásobnými zisky). Píšu o něm proto že by se v něm v jedné z menších rolí měl objevit i Matt LeBlanc. Jednu menší roličku dostal i Matthew Perry v novém filmu Bruce Willise The Kid. (na snímku je Lisa Kudrow na premiéře filmu The Whole Nine Yards, na druhém je Matthew Perry po nedávné hospitalizaci)

Jennifer Aniston zůstane na obrazovkách stále Aniston, nicméně v osobním životě bude používat pravděpodobně jméno Jennifer Pitt. Nicméně tiskový mluvčí zatím takovou zprávu nepotvrdil s tím, že je to osobní záležitost.

Jennifer Aniston je podle ankety časopisu People mezi pěti nejlépe oblékanými lidmi showbussinesu. Další ocenění dostali George Clooney, Britney Spears, Samuel L. Jackson a Charlize Theron.

-Bruce Willis získal cenu Emmy v kategorii Vedlejší role v TV seriálu (Guest Actor in a Comedy Series) za své účinkování ve třech epizodách seriálu Friends. Je to Willisova druhá cena Emmy - v roce 1987 byl oceněn jeho výkon v seriálu Měsíční Svit (Moonlightning).

-Courteney Cox Arquette dotočila svůj nový film 3000 Miles To Graceland. Ve filmu hraje spolu s s Kurtem Russelem. (Díky Martinovi H.)

-Dnes (22.8.2000) se objevila na obrazovce České Televize Lisa Kudrow v roli servírky Ursuly v seriálu Jsem do tebe blázen (Mad about you). Lisa Kudrow natáčí v současné době film Numbers (Díky Martinovi H.)

-Brad Pitt a Jennifer Aniston (teď vlastně už Pitt) jsou konečně svoji. Stalo se tak ve velkém bílém stanu v Malibu. Na svatbě, která prý novomanžele vyšla na rovný milion dolarů, se mezi jinými objevila i herečka Cameron Diaz. Je to první svatba obou filmových hvězd, přestože Bradd Pitt byl zasnouben s Gwyneth Paltrow a Jennfier Aniston měla dlouholetý vztah s Tate Donovanem. Podle U.S. Weekly si novomanželský pár hledá nový dům v Montecito, nedaleko kalifornské Santa Barbary.

-Matthew Perry trvá na tom, že není lepší než ostatní postavy ze seriálu. Nechal se vyškrtnout z nominace na cenu Emmy hned poté, co zjistil zjistil, že jeho agent ho nechal nominovat do kategorie "Nejlepší hlavní postava v sitcomu" (Lead actor in comedy series). Perryho tisková mluvčí Lisa Kasteler prohlásila: "Pro Matthewa a pro mne je velice důležité, aby jeho spolupracovníci a diváci věděli, že se cítí být členem souboru." Dosud jedinou držitelkou ocenění Emmy, zůstává Lisa Kudrow (Best supporting actress in comedy series ).

-Matthew Perry má v poslední době hodně smůly. Přednedávnem havaroval se svým zeleným Porsche přímo do vstupní brány rezidence v Hollywood Hills. Policie prohlásila, že Perry, který nebyl při incidentu zraněn, ztratil kontrolu když se pokoušel vyhnout protijedoucímu vozidlu. Nebyl údajně pod vlivem alkoholu ani drog. Nejzajímavější je na tom to, že třicetiletý herec má být ještě v nemocnici.

-Herci podepsali s televizní stanicí NBC smlouvu na další dva roky. Nakonec se potvrdil milionový požadavek herců, nicméně na příští dvě sezóny se budou muset spokojit s "pouhými" 750ti tisíci dolary, což je ale stále šestkrát více než dosud. Jediný Matthew Perry se nemohl zůčastnit jednání, protože leží v nemocnici s chřipkou, která se mu ale zkomplikovala velkými bolestmi žaludku. Zatím není známo, kdy Perryho z nemocnice propustí.

-Jennifer Aniston momentálně natáčí film v produkci George Cloonyho Metal Gods. Je to příběh zásobovače (Mark Wahlberg), který hraje v neznámé rockové kapele. Dostane ale šanci stát se členem známé skupiny Judas Priest. Jennifer hraje jeho "zkaženou" přítelkyni.

-Přes Schwimmerovo rázné popření USA Today stále tvrdí, že každý z šestice požaduje milion dolarů. Warner Bros. údajně nabízelo polovinu, což všichni odmítli. V jednání o budoucnosti seriálu by prý mělo být jasno 15. května.

-Na rádiu BBC, v pořadu London Live Show se objevila domněnka že každý z herců požaduje jeden milion dolarů za epizodu. Do rádia obratem zavolal David Schwimmer, který právě v Londýně natáčel Band Of Brothers pro HBO, že to v žádném případě není pravda. Jednání prý stále probíhají, takže předposlední zpráva o konci seriálu je zřejmě jen drb. O tom, že by si zasloužili více peněz snad nikdo nepochybuje. Vždyť hvězdy seriálu Mad About You dostávali za epizodu právě onen milion a Tim "kutil" Taylor dostával za díl ještě o čtvrt milionu více.

-Šestá sezóna by mněla být údajně tou poslední :((((((. Více informací na http://www.geocities.com/tv_friends/friendsover.html

-Courteney Cox bude točit nový film s názvem 3000 Miles To Graceland.

-Matthew Perry a Bruce Willis se během natáčení komedie Whole Nine Yards velice spřátelili. Willis dokonce příslíbil hostování v seriálu Friends na tři epizody. Ujme se role vdovce, otce Rossovy nové dvacetileté přítelkyně. Svůj honorář hodlá věnovat charitě. Matthew o Willisovi říká: "První tři týdny natáčení jsem mněl ze setkání s Brucem obavy. Trvalo to nějákou chvíli se s ním spřátelit. Pak mi nechal na záznamníku vzkaz: ´zavolej mi nebo ti podpálím barák´. Byla to legrace, zavolal jsem mu a jsou z nás přátelé."

-Helen Baxendale (v seriálu ztvárnila postavu Emily) to neměla při natáčení lehké. Při londýnském natáčení se dostala do konfliktu s Martou Kauffman.Po té co se scéna musela pětkrát opakovat si ji Marta pozvala do zákulisí pryč z očí bezmála tří set fanoušků a řádně jí tam vyčinila. Nakonec se minutová scéna musela točit sedmkrát. Helen, rodačka z Yorkshiru, to neměla během desetidenního natáčení mezi své americké kolegy vůbec nezapadla. Vždy když David, Matt, Matthew, Courteney a Jennifer vešli do společné šatny, osamnělá Helen raději odešla. Dokonce jí jednou v Los Angeles došli peníze. Ona totiž na rozdíl od svých amerických "přátel" brala pouhých $6000, ze kterých ale musela zaplatit daně, americké agenty, managery a účet z hotelu. Jednou o známé šestici řekla: "Oni jsou si opravdu blízcí. Je velmi těžké se mezi ně dostat."

-Dabing šesté (thanks to Bundaboy again :) řady seriálu má údajně začít v květnu, Chandlera by mněl prý opět dabovat Rostislav Čtvrtlík.

-Během února by si v seriálu měla zahrát Reese Witherspoon roli mladší sestry Rachel.

-David Schwimmer dokonce režíroval jednu z epizod šesté série, která by se na našich obrazovkách měla objevit na podzim roku 2000.

-David Schwimmer si postěžoval, že lidé jsou posedlí tím co vydělávají. Říká:"Nikdo nekritizoval Seinfield, když si herci vydělávali šet set tisíc za týden. Ale kolem Friends je velký poprask, protože je pro nás sto dvacet pět tisíc moc.". Schwimmer dále přiznává, že $125,000 je směšná částka v porovnání s tím, kolik legrace si všichni z nich užijí.

-kolem prosince ´99 nebo začátku roku 2000 by měla probíhat jednání o prodloužení smlouvy všech herců seriálu. Podle New York Postu si každý řekne nejméně o dvěstěpadesát tisíc dolarů za epizodu nebo pět a půl miliónu za sezónu. Do této chvíle dostávali stopětadvacet tisíc za díl nebo dva milióny sedm sst tisíc za sezónu. Warner Brothers prý podepsali smlouvu s NBC na dva roky vysílání Friends v hodnotě dvě stě dvacet miliónů dolarů. NBC však dá seriálu sbohem, pokud by někdo z šestice herců odešel.První náznaky hovoří však o tom že by k tomu mohlo dojít. Jennifer Aniston, Lisa Kudrow a především Courteney Cox totiž začínají být úspěšné i na plátnech kin, což by jistě mohlo seriál ohrozit. (např.Lisa sice za roli v The Opposite of Sex obdržela zdrcující kritiku, spousta lidí však tvrdí, že byla "okradena o nominaci na OSCARA"). David Schwimmer prohlásil, že nebude pokračovat v další sezóně, pokud se jeden z jeho kolegů rozhodne odejít.

-Courteney Cox se nedávno vdala za svého hereckého kolegu z filmu Scream 3, Davida Arquetta. Stalo se tak 12. června (mimochodem tři dny před jejími narozeninami) v Grace Cathedral v San Francisku. Po svatbě si neodpustili malý žertík na čekající papparazi. Fotografové se chytili na bílý Rols Royce Classic a červený Chevrolet ´57 Bel Air. Auta měla zabarvená okna a na boku nápis Just married, ale jak se ukázalo, jela bez pasažérů. Courteney a David vyjeli až o dobrou půlhodinu později v neoznačené limuzíně. Z okna házeli růže fanouškům, kteří zde již nějakou dobu čekali, že zahlédnou alespoň na chvíli svoji oblíbenou hvězdu. Na svatbu byli pozváni mj. Bradd Pitt (přítel Jennifer Aniston) a Liam Neeson. A pak samozřejmě kolegové ze seriálu. Po svatbě následovala party ve stylu třicátých let.

-David Arquette byl ale nesmírně šokován, když Courteney dala jeho nábytek charitě, protože se prý nehodil k jejímu. Vyhodila i oblíbený Davidův gauč.

-Seriál Přátelé byl minulý rok nominován v šeti kategoriích na cenu Emmy. Nominace byly-Nejlepší herečka v komediálním seriálu (Lisa Kudrow jako Phoebe Buffay), vynikající zvuk v seriálu (The One With All The Thanksgivings), vynikající scénář pro seriál (The One Where Everybody Finds Out), vynikající režie seriálu (The One Where Everybody Finds Out) a vynikající kostýmy pro seriál (The One With All The Thanksgivings). Vynikající by také bylo, kdyby Friends nějakou cenu dostali. Bohužel nedostali :-(.

-Lisa Kudrow chtěla po producentech seriálu přestavět svou šatnu tak, aby byla zvukotěsná. Stalo se tak po tom, co zvuky z venku probudily její dítě Julian, když ho vzala jednou s sebou na natáčení. :-)

-V komedii Roba Schneidera DEUCE by se měla kromně Arja Barreikise, Marlo Thomase, Williama Forsythe, Gaila O'Gradyho, Eddieho Griffina,Adama Sandlera a Odeda Fehra objevit i Lisa Kudrow, která spolu s Cameron Diaz a Reece Witherspoon čeká na finální podobu scénáře před tím, než podepíše smlouvu.

-Jistě se vyplácí být přítelem Davida Schwimmera - když jeho dobrý přítel Billy Deck úspěšně dokončil práva, David mu prý dal speciální dárek - epizodní roličku v seriálu, kde seděl vedle Jennifer Aniston v letadle do Las Vegas.

-Jediné, co uklidní Courteney na zubařském křesle je údajně masáž nohou. ;-).

-Bradd Pitt začal chodit s Jennifer Aniston poté, co jí pomáhal hledat ztraceného psa.

-Podle neověřených zpráv by měla hrát Jennifer Aniston v novém filmu po boku slavné Cher. Znají se již roky, protože Jennifer byly na střední škole s její dcerou Chestity nerozlučné přítelkyně.

-Matthew Perry bude hrát po boku Rosanne Arquette a dokonce známého Bruce Willise pod taktovkou Jonathana Lynna v černé komedii The Whole Nine Yards. Willis bude hrát bývalého nájemného vraha, který se přestéhuje na předměstí, aby se skryl jako svědek před zločinnou chátrou. Perry ztvární roli jeho souseda, zubaře, jehož žena by ho vyděla nejraději pod pořádnou vrstvou zeminy.

-Andy Dick, Kathy Kinney, Lou Diamond Phillips, Woody Allen, Sharon Stone, Kiefer Sutherland, Cheech Marin, Fran Drescher, Elliott Gould a hlavně David Schwimmer se objeví v komedii Alfonsa Araua Picking Up The Pieces.

-Jennifer Aniston a Matthew Perry se dostali do výběru padesáti nejkrásnějších lidí časopisu People.

-Lisa Kudrow uváděla předávání filmových cen MTV pro rok 1999. Prezidentka MTV, Judy McGrath říká:"Lisa byla naše favoritka a jsme velice nadšení že jsme ji získali. Její duchaplnost a velká komediální vnímavost se bude perfektně hodit k naší alternativní show."

-Jennifer Aniston a Courteney Cox byly v dubnu rozanimovány z hlíny pro známou show MTV zvanou "Celebrity Deathmatch".

-Jennifer si zahrála i v seriálu South Park, byla hlasem hippie-učitele hudby.

-Matt LeBlanc strávil dlouhý den s dětmi Lisy McKnight. Vypadali prý úplně jako rodinka. Matt se potkal s Lisou na party a od té doby jsou prý pořád spolu. A možná se prý budou i brát.

-David Schwimmer prý na jedné z mnoha hollywoodských party hučel do každé pěkné dívky která prošla okolo.

-Entertainment Weekly udělal žebříček sta největších momentů v historii televize. Přátelé se umístili na sedmdesátém místě s epizodou The One Where Ross Finds Out. Tentýž týdeník udělal průzkum mezi téměř osmnácti tisíci čtenáři o jejich nejoblíbenějších hercích a televizních pořadech. Přátelé se umístili na čtvrté příčce za Simpsonovými, MASHem a Seinfieldem. Courteney Cox byla šestou nejoblíbenější herečkou.

-Matthew Perry podepsal smlouvu s ABC na scénář a produkci seriálu The Shrink o mladém psychiatrovi, který se ukáže jako větší šílenec a neurotik než pacienti, které léčí. Pilotní díl píše s Andrew Hill Newmanem. Vzhledem k Perryho legendárnímu smyslu pro humor by to mohla být bomba.

-Jennifer Aniston prý také zazářila v ruské reklamní kampani na kondomy. Problém je v tom, že o tom nevěděla. Rusové umístili její "skoronahý" obrázek z Rolling Stone na krabičky.

-Na vánoce ´98 dostali herci z Friends pěkný malý dáreček od Warner Brothers. Každý si přilepšil o dobrých dvě stě tisíc dolarů. A to se chvíli před tím cítili odstrčení, když putoval kulatý jeden milión dolarů k jejich kolegům ze seriálu seriálu Pohotovost a nablýskané nové Porsche k Drew Carrey.

-Matthew Perry se údajně v roce 1996 léčil z drogové závislosti.

Pokud budete mít nějakou zajímavost nebo aktualitu, určitě mi ji pošlete na friends_webmaster@seznam.cz. Předem velice děkuji.


[novinky] [průvodce] [herci] [postavy] [galerie]
[odkazy] [kniha návštěv] [ankety]