Monica (Courteney Cox Arquette), Rossova sestra, byla kuchařkou v hypermoderní restauraci Iridium /101/, dokud nebyla v epizodě /205/ vyhozena, protože si vzala zpropitné, což bylo proti pravidlům této restaurace. Má v pronájmu byt, kde se odehrává většina scének ze seriálu. Své matce se nemůže v ničem zavděčit /102,108/. Ostatní ji považují za velmi panovačnou.

       Monika si vyšla během seriálu s mnoha muži, většinou však na ně měla smůlu. Když ho měla ráda, ukázalo se, že to je moula /101/. Když ho ráda neměla, tak ho její přátelé zbožňovali /103/. A jednou se ukázalo, že ho sice ráda má, ale je pro ni až příliš mladý /122/. Jindy zase příliš starý, to když začala chodit s kamarádem svého otce Richardem /215/. Nakonec se ale rozešli /224/. Chodila také s milionářem, počítačovým expertem Pete Beckerem /318/. V epizodě /321/ jí dokonce koupil restauraci. Nakonec se ale rozešli, protože byl příliš tvrdohlavý a nevěděl kdy přestat /324/. Když opustila Peta, krátce rozvážela jídlo s Phoebe. Později si ale našla práci vrchního kuchaře v restauraci, o které ale předtím napsala kritiku do novin, takže ji tam nikdo neměl moc rád /409/. Poté zase krátce chodila s Richardem /408/. Nakonec ale skončila s Chandlerem.

      Monice je na konci páté série zhruba třicet let ( Na konci třetí série řekla že je jí 28 a v epizodě /122/ jí bylo "25 a třináct měsíců").

       Zajímavostí je, že roli Monicy měla dostat Jennifer Anniston. Jenže pak se ukázalo, že se daleko víc hodí na roli Rachel.[novinky] [průvodce] [herci] [postavy] [galerie]
[odkazy] [kniha návštěv] [ankety]