Rachel Karen Green (Jennifer Aniston), která žila původně na předměstí, před pilotním dílem nikdy nepracovala, nebyla zvyklá žít bez peněz od otce. Na začátku první série se rozhodla radikálně změnit svůj život. Přímo u oltáře opustila svého nastávajícího manžela -Barryho. Utekla k prvnímu člověku, co jí napadl (a taky k tomu co nebyl pozván na svatbu) - Monice Geller. Nastěhovala se k ní a našla si práci. Do /310/ pracovalajako servírka, od té doby u Bloomingdale´s. V /517/ začala pracovat u Ralpha Laurena.

       Rachel chodila s mnoha muži (což Rosse pěkně zlobilo). Nejdůležitější byl asi Paolo /107-112/, Ital,který neuměl zrovna moc Anglicky. Dále Joshua, zákazník z Bloomingdale´s /413-420/. Po celou dobu první série si ani nevšimla, že je do ní Ross zamilovaný. Na konci sezóny jí však Chandler vše prozradil. Ross to ale nevěděl a tak si v Číně (kam odletěl na služební cestu) našel dívku,Julie - svou bývalou spolužačku. Když se potom Rachel opila a vše Rossovi řekla, rozhodl se, že Julii opustí. Jenže tak se rozhodl až potom, co si na papír pečlivě sepsal plusy a mínusy obou dívek /208/. To Rachel samozřejmě naštvalo. Nakonec mu ale přece jen odpustila a zůstali spolu. Jenže se spolu zase rozešli, protože Rachel neměla věčně čas a Ross byl žárlivý /312,315/. Do rána si Rachel rozchod rozmyslela, ale Rosse našla v posteli spolu s Chloe /316/. Rachel mu to nemohla odpustit, jenže Ross se cítil nevinný, protože se už rozešli. Nakrátko se dali dohromady na pláži /325/ (Rachel mu však stále nemohla odpustit Chloe a on trval na tom, že za to nemůže). Ve čtvrté sezóně potká Ross Emily Weltham, ženu z Londýna, se kterou se zakrátko chce oženit /419/. Avšak při obřadu v Londýně Ross řekne omylem jméno Rachel místo Emily /423-424/. Přestože pokračovali s obřadem dál, tato událost vedla dále až k rozvodu.Přátelství mezi Rossem a Rachel se začalo znovu vyvíjet, ale nic nového se nestalo až do posledního dílu páté série, kde se v Las Vegas opili a poté vzali.

       Když se ráno probudili vedle sebe a jejich přátelé jim vše osvětlili, Rachel se zhrozila a chtěla nechat sňatek anulovat /601/. Rossovi se do toho však stále nechtělo.

       Matka záviděla Rachel volnost, a tak se rozhodla nechat se rozvést /221-222/.

       Rachel bude na konci páté epizody kolem třicítky (víme,že slaví narozeniny na konci každé série /124 a 222/ a v /416/ řekla, že jí je 28).

       Zajímavostí je, že roli Rachel měla dostat Courteney Cox a roli Moniky měla ztvárnit Jennifer Anniston. Jennifer se však nakonec hodila pro roli Rachel daleko víc.[novinky] [průvodce] [herci] [postavy] [galerie]
[odkazy] [kniha návštěv] [ankety]