Ross Geller(David Schwimmer), Moničin starší bratr, je odborníkem přes prehistorii, má doktorát a pracuje v muzeu /např. 102,509/. V první sérii je zaneprázdněn těhotenstvím /102/ své lesbické ex-manželky Carol, která nakonec dá v epizodě /123/ Rossovi syna Bena. Obě ženy, Carol i Susan, chtějí, aby Ross měl možnost se do jisté míry zůčastnit Benovy výchovy, i přesto, že se Ross se Susan nemá moc rád. Přesto si s ní v však v epizodě /211/,na jejich "lesbické svatbě" zatancoval. Ross je také velmi stydlivý. K velkému pobavení svých přatél také velmi precizně vyslovuje každé slovo /103/. Měl taky malou opičku, Marcela, kterého, když dosáhl puberty (Marcel, ne Ross) musel dát do ZOO.

       Od deváté třídy byl zamilovaný do Rachel. Na konci první sezóny to však vzdal a začal chodit s Julií, se kterou chodil na univerzitu a se kterou se potkal na sužební cestě do Číny /201/. Když přišel na to, že by o něj Rachel měla zájem, tak se s Julií rozešel. Ale poté co se jí dostal do ruky výčet všech pro a proti obou dívek, který mu pomáhali dělat Chandler s Joeym, tak si to u ní Ross zase pokazil /208/. Když mu to Rachel konečně odpustila, stal se z nich v /214/ pár. Jenže se rozešli, protože Rachel měla hodně práce a Ross žárlil /312,315/. Do rána si Rachel rozchod rozmyslela, ale Rosse našla v posteli spolu s Chloe /316/. Rachel mu to nemohla odpustit, jenže Ross se cítil nevinný, protože se už rozešli. Nakrátko se dali dohromady na pláži /325/ (Rachel mu však stále nemohla odpustit Chloe a on trval na tom, že za to nemůže). Ve čtvrté sezóně potká Ross Emily Weltham, ženu z Londýna, se kterou se zakrátko chce oženit /419/. Avšak při obřadu v Londýně Ross řekne omylem jméno Rachel místo Emily /423-424/. Přestože pokračovali s obřadem dál, tato událost vedla dále až k rozvodu, protože si Emily myslela, že Rossovi už nemůže důvěřovat. Přátelství mezi Rossem a Rachel se začalo znovu vyvíjet, ale nic nového se nestalo až do posledního dílu páté série, kde se v Las Vegas opili a poté vzali.

       Když se ráno probudili vedle sebe a jejich přátelé jim vše osvětlili, Rachel se zhrozila a chtěla nechat sňatek anulovat /601/. Rossovi se do toho však stále nechtělo.

       Na konci páté sezóny je Rossovi nejspíše 31 let. Víme že je to Moničin starší bratr a jeho otec ho v /214/ řekl, že chodil na vysokou v době, kdy Rachel s Monikou maturovali na střední škole.

       David Schwimmer jako jediný neprošel reuglérním konkurzem. Role Rosse mu byla ušitá na míru.[novinky] [průvodce] [herci] [postavy] [galerie]
[odkazy] [kniha návštěv] [ankety]