První série (1994-95)

101-Pilot
Rachel uteče se svatby s Barrym a nastěhuje se k Monice. Monika jde na rande s Paulem, je to ale pěknej podvodník. Ross má depresi ze zničeného manželství. Joey srovnává ženy se zmrzlinou. Ross odhaluje svou středoškolskou lásku k Rachel.

102-The One With the Sonogram at the End
Ross se dozví že je jeho ex-žena těhotná. Jde s ní a s její partnerkou(!!) na ultrazvuk. Tlustej naháč si koupí Thigh Master. Monika je nervózní, protože k ní přijdou na večeři rodiče. Ross a Rachel se navzájem utěšují. Rachel vrátí Barrymu zásnubní prsten, ten je ale z rozchodu víc v pohodě než čekala.

103-The One With the Thumb
Ross se dozví o osudu svého dětského mazlíčka,psa Chichi(Rodiče ho odvezli "žít na farmu":). Chandler začne znovu kouřit a když to všichni zjistí, snaží se odvést pozornost na jejich vlastní chyby(Joey křupe rukama, Ross má legrační výslovnost, Monica vydává podivné zvuky když se směje a Phoebe si cucá vlasy).Phoebe dostane peníze které jí nepatří, tak zavolá do banky a dostane ještě víc(Tisíc babek). Dá je teda kamarádce Lizzie a od ní dostane sodovku...ve které plave palec. Ze sodovkárny dostane sedm tisíc. Všichni si oblíbili nového přítele Moniky. Jediný kdo ho nemá moc rád je Monika.

104-The One With George Stephanopoulos
Ross je nervózní, protože je zrovna výročí kdy byl s Carol poprvé. Jde proto s Chandlerem a Joeym na hokej a dostane pukem do obličeje. Skončí v nemocnici, kde Ross řekne, že Carol jediná žena se kterou se miloval. Rachel navštíví staří přátelé a ona zjistí, že není spokojená se svým životem. Holky si udělají večírek, který ale není zábavný, dokud nezačnou špehovat George Stephanopoulose.

105-The East-German Laundry Detergent
Chandler a Phoebe se rozhodli rozejít se s Janice a Tonym stejnou noc. Phoebe to šlo opravdu dobře ale Chandlerovi už moc ne. Ross jde vyprat prádlo s Monikou a Rachel, ale Monika nakonec nejde a nechá je dva o samotě. Rachel nikdy předtím prádlo neprala...a náhodou nabarví všechno bílé prádlo narůžovo. Joey chce aby se jeho bývalá přítelkyně Angela rozešla s Bobem a tak předstírá, že Monika s ním chodí a jdou spolu všichni čtyři na večeři. Ale Monice řekl že to jsou jenom sourozenci. Tlustej naháč pokládal v kuchyni dlaždičky. Janice koupí Chandlerovi ponožky. Rachel která je ještě celá nadšená z praní políbí Rosse.

106-The One With the Butt
Všichni se jdou podívat na Joeyho, který hraje v muzikálu "Freud!". Chandler tam potká krásnou ženu Auroru a začne s ní chodit.Joey dostane roli..má hrát Al Pacinův zadek. Roli bohužel ztratí, protože "hraje" víc než je potřeba:). Rachel poprvé sama uklízí a hne se zelenou pohovkou, čímž ale rozčílí Moniku.Chandler zjistí, že je Aurora vdaná a má ještě k tomu i milence.Chvíli si říká že to není vůbec špatný, ale když mu Aurora řekne že má DALŠÍHO milence, tak se s ní rozejde.

107-The One With the Blackout
V New Yorku vypadne proud.Chandler je uvězněn ve vestibulu ATM s Jill Goodacre. Ostatní jsou u Moniky a Rachel. Na Rosse zaůtočí kočka. Když hledají majitele potká Rachel a Phoebe výstředního pana Hecklese. Říká že kočka je jeho, ale očividně není. Ukáže se, že patří Paolovi, italovi, který žije naproti a neumí zrovna moc anglicky.

108-The One Where Nana Dies Twice (Loučení s babičkou)
Chandler zjistí, že si o něm spousta lidí myslí, že je gay a snaží se zjistit proč.Paolo volá Rachel z Říma a pošle jí boty. Babička Rosse a Moniky umře..nadvakrát. Na pohřbu se Joey dívá na fotbal na malé televizi, kterou schovává pod kabátem. Ross spadne do otevřeného hrobu. Bolí ho záda, tak si vezme lék a chová se potom něják divně. Monika se snaží vyrovnat s kritikou své matky.

109-The One Where Underdog Gets Away
Joey pózuje na zdravotnických plakátech. Pak ale zjistí, že je na nich jako člověk s pohlavní chorobou. Ross přijde na to že, že Susan čte jeho nenarozenému dítěti knihy a rozhodne se, že on musí taky. Ross a Monika plánují svojí vlastní večeři na díkůvzdání protože jejich rodiče budou pryč, Phoebe se rozhodne připojit. Joey bude večeřet také s nimi, protože si jeho rodina myslí, že má pohlavní nemoc. Monika chce udělat dva druhy brambor, Chandler chce celé díkůvzdání bojkotovat, protože mu jeho rodiče tento den řekli, že se rozvádějí. Rachel chce jet na hory s rodinou. Na průvodu se utrhne balón a tak se všichni jdou podívat na střechu. Zapomenou ale klíče k Moničině bytu. Večeře je spálená a Rachel nestihne svůj let. Všichni nakonec jedí Chandlerovy sýrové sendviče. Tlustej naháč si přivede tlustou nahačku.


110-The One With the Monkey (Opička)
Ross dostane opičku jménem Macrel. Všichni se dohodnou, že nepřivedou svoje přítele a přítelkyně na oslavu nového roku. Phoebe vystupuje v Central Perku a nepohodne se tam se dvěma poněkud hlučnými muži. S jedním z nich, Davidem - vědcem, nakonec skončí na schůzce. Vztah se vyvíjí až David dostane příležitost jet bádat do Minsku a neví co má dělat. Každý kromě Rosse dohodu poruší a svoje protějšky na nový rok přivede. Phoebe přivede Davida, Chandler Janice, Monika vezme veselého Boba, Joey Sandy, Rachel Paola...a Ross přivede Marcela. Nikdo však se svým přitelem nebo přítelkyní (nebo opicí) do půlnoci nevydrží.

111-The One With Mrs. Bing
Monika a Phoebe odvedou pozornost atraktivního muže, kterého srazí auto a on skončí v komatu. Obě se o něj v nemocnici starají, ale začnou být více než soutěživé. Chandlerova matka, která ho uvádí do rozpaků svou přímostí, vystoupila v televizi v show Jay Lena a poté přijela Chandlera navštívit. Paolo se vrátí z Říma a paní Bingová vezme všechny na večeři...kde nakonec políbí Rosse. Dá také Rachel nápad psát romantické knížky. Ross řekne Chandlerovi o polibku a zároveň ho přesvědčí, aby řekl matce své pocity.

112-The One With Dozen Lasagnas (Holka nebo kluk)
Každý kromně Rosse již ví pohlaví jeho dítěte, který to nechce vědět, dokud se dítě nenarodí. Rachel se rozejde s Paolem, po tom co on vyjede po Phoebe. Ačkoli ho Monika také nenávidí, pošle ho pryč s jedním z tuctu lazaní, co udělala pro svou tetu, která je ale nechce, protože jsou z masem. Phoebe udělá ty nejlepší ovesné sušenky na světě. Joey s Chandlerem jdou koupit kuchyňský stůl, který se jim rozbil. Nemohou se shodnout ale na tom, jaký vybrat a tak si donesou stolní fotbal.

113-The One With Boobies
Chandler nechtíc uvidí Rachel prsa, když se sprchuje. To spustí řetězovou reakci sprchových incidentů. Joey zjistí, že jeho otec má již šest let trvající vztah s Roni. Ukáže se, že jeho matka již všechno ví, a nechce na tom nic měnit. Nikdo taky nemůže vystát nového přítele Phoebe, Rogera.

114-The One With the Candy Hearts (Na Sv. Valentýna)
Ross stráví první rande po devíti letech s krásnou sousedkou. Jenže v restauraci se objeví i Carol se Susan. Susan odejde a Ross věnuje tolik pozornosti Carol, že si ani nevšimne, že jeho dívka odešla. Joeyho přítelkyně Lorraine chce, aby přivedl někoho pro její kamarádku. Joey přivede Chandlera a Lorraine...Janice! Skoro spolu začnou zase chodit, ale ještě v této epizodě se zase rozejdou. Rachel, Monica a Phoebe oslaví Valentýna očistným rituálem od špatných mužů, který se ale změní v menší požár.

115-The One With The Stoned Guy (Večeře)
Monica vaří večeři pro šéfa restaurace, který shání nového kuchaře, jenže se to moc nevyvede. Chandler dostane nabídku na povýšení, nicméně ji nepřijme, protože nemá svoji práci rád, a nemá rád ani svého šéfa. Ten mu nabízí ale stále více peněz do té doby, než Chandler přijme. Ross si přivede svou kolegyni Ceilu.

116-The One With Two Parts I (Dvojčata I.)
Joey se zamiluje do Ursuly, Phoebiny sestry. Díky ní se Phoebe cítila vždy přehlížená a podceňovaná. Chandler začíná mít problémy v práci. Má vyhodit ženu, která se mu velmi líbí. Ross má pochybnosti o své schopnosti vychovat syna.

117-The One With Two Parts II (Dvojčata II.)
Po týdnech odkládání konečně Rachel sundala vánoční světlo na jejich balkóně. Naneštěstí však spadla a vyvrknula si kotník. V nemocnici přiměla Monicu k výměně "identity", aby mohla zaplatit výlohy z Moničina pojištění. Celá situace je tím prekérnější, že dva doktoři (které si mimochodem zahráli George Clooney a Noah Wyle) s nimi chtějí jít na rande. Joey stále chodí s Ursulou a zapomene na narozeniny Phoebe (Ursula a Phoebe jsou dvojčata). Ursula se sním nakonec chce rozejít, ale nechce mu to říct a nebere ani jeho telefony. Proto Phoebe předstírá Ursulu a s Joeym se "rozejde". Marcel sní písmenka ze Scrabble a musí být ošetřen v nemocnici. Ross zjistí, že by mohl být dobrým otcem a tlustej naháč si koupil Hula-hop.

118-The One With All the Poker (Hráči pokru)
Rachel se snaží najít si jinou práci. Všichni si zahrajou poker, ale dívkám se moc dobře nevede. Proto chtějí odvetu, která se jim taky moc nepovedla. Ve hře zůstane Ross z Rachel, která před chvílí neuspěla ve hledání své nové práce. Proto začne hrát poněkud agresivně. Sázky vyhnali pěkně vysoko a Ross nakonec prohraje. Své karty však nikomu nechce ukázat, protože mohl vyhrát, ale je radši že je Rachel šťastná.

119-The One Where Monkey Gets Away
Všichni hledají Marcela, který se zaběhl Rachel, když ho měla hlídat. Když Marcela konečně našli, pokusil se Ross znovu vyjevit své city k Rachel. Jenže když to vypadalo, že by ti dva mohli strávit romantický večer spolu, vtrhl do místnosti aby udělal to samé.
Rachel: Co budeme dělat?
Joey: Zachovej klid. Jsi opice. Jsi na útěku. Kam bys šla? Hmmmm?
Chandler: Koukej. Jestli je to poprvé, moh´ si jít prohlídnout nějáký památky. Já půjdu do baru. Běžte do ruský čajovny.
---
Samantha: Ne, neviděla jsem žádnou opici. Neumíte spravit radiátor?
Joey: Jistě! Už jste zkusila otočit knoflíkem na druhou stranu?
Samantha: Ovšem :-). Joey: Tak už víc nevim...

120-The One With the Evil Orthodontist (Zubařům nevěřte)
Barry znovu začne chodit s Rachel, jenže jí neřekne, že zároveň chodí s Mindy, Rachelinou bývalou družičkou. Když na to obě přijdou, rozhodnou se dát Barrymu za vyučenou. A mezitím všim Chandler šílí, protože žena, která se mu líbí, neodpovídá na jeho telefonáty.

121-The One With Fake Monica (Falešná Monica)
Když někdo ukradne Monice kreditku, rozhodnou se s Phoebe a Rachel, že zloděje chytí. Joey chce od přátel, aby mu pomohli vymyslet umělecké jméno, které nebude znít tolik italsky. Ross zjistí, že Marcel dosáhl dospělosti, a že ho tedy musí dát pryč. Proto se mu pokouší sehnat nejlepší zoologickou zahradu.

122-The One With the Ick Factor (Sny o milencích)
Monica začne chodit s Ethanem, který se ukáže být mladším než ve skutečnosti říkal. Rachel měla erotické sny o Chandlerovi a Joeym, z čehož je Ross znechucen. A když Phoebe dostane dočasnou práci u Chandlera v kanceláři, zjistí, že ho tam už nikdo nemá rád.

123-The One With the Birth (Narodil se kluk)
Když se Susan s Rossem nemůžou v porodnici shodnout na tom, kdo pomáhá Carol při porodu víc, vtáhne je Phoebe do komory, kde jim chce vše vysvětlit. Zůstanou tam ale uvězněni. Rachel se pokouší flirtovat s doktorem. Joey pomáhá s porodem jedné svobodné matce a Monica šíleně touží po svém miminku.

124-The One Where Rachel Finds Out (Rachel už to ví)
Joeyho nová přítejlyně by s ním chtěla prožít pár inimních chvilek, ale Joey nemůže, protože se podílí na novém výzkumu plodnosti. Na narozeninové oslavě Rachel Chandlerovi nechtíc vyklouzne, že jí Ross miluje. Bohužel je Ross na cestě za vykopávkami do Číny. Než se Rachel rozhodne, je téměř pozdě. Když ho čeká na letišti, Ross vyjde ven z letadla s jinou ženou.[novinky] [průvodce] [herci] [postavy] [galerie]
[odkazy] [kniha návštěv] [ankety]