Druhá série (1995-96)

201-The One With Ross´ New Girlfriend (Rossova nová přítelkyně)
Rachel, nyní již připravená odhalit své city k Rossovi, na něj čeká na letišti. Bohužel ale neví, že se Ross vrací se svou novou dívkou Julií. Potom, co Phoebe ostříhá Chandlera a Joeyho, chce Monica taky. Dopadne to ale bohužel strašně. Monica totiž chtěla ostříhat jako "Demi Moore", Phoebe to ale zaměnila omylem za "Dudley Moore". Rachel je v depresi, a tak se rozhodne vyspat se znovu s Paolem.

202-The One With the Breast Milk (Mateřské mléko)
Joey a Chandler se cítí nesví z toho, jak Carol kojí Bena. Ještě větší reakci vyvolá Phoebe, která ochutná mateřské mléko ,jestli je už teplé. Julie pozve Moniku, aby s ní šla nakupovat. Rachel se z toho cítí zrazená a podvedená, snaží se k Julii chovat lépe, ale nejde to. Joeyho práce "Bijan Cologne Mana" je ohrožena potom, co společnost přijme dlašího "Hombre Mana".

203-The One Where Heckles Dies (Hlavně nebýt sám)
Chandler se rozejde s další ženou, protože má velké nosní dírky. Pan Heckles si stěžuje na hluk, který plaší jeho ptáky (které sice nemá, ale mohl by :). Nakonec umírá, když klepe koštětem o strop, aby byl klid. Phoebe nevěří teorii evoluce a tak se jí rozhodne přesvědčit. Rachel a Monica zdědí všechen Hecklesův pozemský majetek. Když si prohlíží Hecklesův byt , zjistí že to byl ve své době velice zábavný chlapík. Chandler se bojí, že skončí jako on, a proto se rozhodne zavolat Janice - jen aby zjistil že je vdaná a těhotná.

204-The One With Phoebes Husband (Phoebin manžel)
Ukáže se, že je Phoebe vdaná za Duncana, homosexuálního přítele, který potřeboval dostat zelenou kartu. Phoebe ho kdysi milovala a pravděpodobně stále miluje. Po šesti letech se Duncan vrací, aby jí řekl, že se chce nechat rozvést a vzít si jinou ženu. Ukázalo se, že není gay, jak si myslel. Chandler má k pobavení všech třetí bradavku. Rachel má strach z prvního milostného zážitku s Julií, proto si jde k Rachel pro radu.

205-The One With Five Steaks and an Eggplant (Peníze až na prvním místě)
Jedna žena si omylem splete telefonní číslo. Chandler se pokusí využít situace a předstírá že je Bob, se kterým chtěla původně mluvit. Vše jde skvěle do té doby, než zase zavolá "Bobovi", kterému se svěří, že Chandler není v posteli v porovnání s ním vůbec nic. Chandler plánuje narozeninovou oslavu pro Rosse, což ale partu rozdělí na ty, co mají dost peněz a na ty, co je nemají. Monika v práci povýší, pak ale dostane malou pozornost od dodavatele masa a tím pádem taky padáka.

206-The One With the Baby on the Bus (Alergická reakce)
Monica udělá Rossovi omylem koláč s kiwi, na které má alergii. Zatímco jedou k doktorovi se Chandler a Joey starají o Bena, kterého nakonec zapomenou v autobuse. Manažer Central Perku si najme profesionální zpěvačku Caroline. Rachel nakonec domluví Phoebe vystoupení po Stephanii, ovšem zadarmo. Ta však raději hraje na ulici před Central Perkem.

207-The One Where Ross Finds Out (Rossovo odhalení)
Chandler se rozhodne trochu shodit, tak souhlasí, aby se Monica stala jeho osobní trenérkou. Výsledky jsou, ale Monica je na Chandlera trochu moc náruživá. Ross a Julie plánují pořídit si kočku. Rachel jde na rande s Michaelem a jediné o čem je schopna mluvit je, kdy kočka chcípne. Pak se ještě opije a nechá Rossovi vzkaz na záznamníku, že už k němu nic necítí. Další den ráno si Ross zprávu pouští zrovna v bytě u Rachel, nikdy však netušil, že i ona k němu něco cítí, nedokázal se přes to přenést a odešel. Později řekne Rachel, že už je pozdě a odchází znovu, ale nakonec se vrátí a políbí ji.

208-The One With the List (Rossův seznam)
Ross nemá ponětí, jestli se má rozhodnout pro Julii nebo Rachel. Tak mu Chandler poradí, aby si napsal seznam všech pro a proti obou dívek, bohužel však nestihnou víc než ta proti. Ross se rozhodne pro Rachel, ta ale seznam uvidí a nechce ho už ani vidět. Monica si najde zaměstnání, dělá recepty s mokoládou, umělou náhražkou čokolády.

209-The One With Phoebe´s Dad (Phoebin táta)
Na vánoce zkouší Monica dávat místo peněz cukroví, ale výsledky nejsou zrovna slavné. Phoebe se snaží zjistit kdo je její otec. Ross řekne Rachel, aby o něm udělala také seznam jeho nevýhod, a ta to proti očekávání udělá. Chandler a Joey čekají příliš dlouho s nákupy dárků.

210-The One With Russ (Ten Druhý)
Monica začne opět chodit s FunBobbym, ale zjistí, že bez alkoholu už není tak zábavný. Joey vyhraje konkurs na roli Dr. Drake Rammoraye v Days Of Our Lives. Rachel se seznámí s Russem (hraje ho jako dvojroli D.Schwimmer), který se až podezřele podobá Rossovi.

211-The One With the Lesbian Wedding (Neočekávaná svatba)
Rossova ex-manželka se hodlá vdát, Monica obstarává jídlo na svatbu. Phoebe umře dvaaosmdesátiletá klientka přímo na masážním stole, přičemž do ní vstoupí její duch. Ten ji ale nemůže opustit, dokud neuvidí "vše" (je třeba říci že duch zmizí právě po svatbě Carol a Susan). Za Rachel přijede matka, která se chce stát stejně nezávislou jako ona. Proto se rozhodne nechat se rozvést.

212-The One After Super Bowl I (Joeyho ctitelka)
TV reklama, ve které je opička připomene Rossovi marcela. Rozhodne se ho při své cestě do L.A. navštívit. Je mu zde řečeno, že Marcel zemřel. Někdo mu však řekne, že Marcela teď dělá do showbussinesu. Ross ho tedy hledá znovu v New Yorku, kde Marcel točí film Virus II: The Virus Takes Manhattan. Joeyho fanynka Erika si myslí, že on a postava z Day of our lives jsou jedna a tatáž osoba. Phoebe zpívá pro děti ale je vyhozena, protože její písničky jsou trochu moc silné kafe. Dětem se ale líbí.

213-The One After Super Bowl II (Rande s Van Dammem)
Ross navštíví místo, kde Marcel natáčí svůj film. Chandler tam potká bývalou spolužačku Susie, kterou kdysi předevšemi ztrapnil, když jí nadzvedl sukni. Monica se snaží sbalit Jean-Claude Van Dammeho. Tomu se ale líbí Rachel. Joey dostane malou roličku ve filmu.

214-The One With the Prom Video (Domácí video)
Joey který si konečně vydělává dá Chandlerovi zlatý náramek. Joeymu je líto, když zjistí, že se chandlerovi nelíbí. Gellerovi přinesou video ze školního večírku Moniky a Rachel. Rachel tenkrát nepřišel společník, proto s ní chtěl jít Ross. Když to Rachel uvídí, odpustí mu "seznam" z dílu 208.

215-The One Where Ross and Rachel...You Know (První rande)
Joey koupí velkou televizi a křesla. On a Chandler se odsud nehnou celé dny... Phoebe pomáhá Monice udělat party u Dr. Richarda Burkeho, starého přítele rodiny Gellerových, který se právě rozvedl. Přes velký věkový rozdíl spolu začnou chodit. Ross je na rande s Rachel, ale musí do muzea, kde spolu stráví noc.

216-The One Where Joey Moves Out (Joey se stěhuje)
Joey a Chandler jdou na party, kterou uspořádá jeden z herců z Day of our lives. Ten se stěhuje pryč a tak nabídne Joeymu svůj byt. Ten se rozhodne nabídku přijmout. Rachel a Phoebe se rozhodnou nechat se tetovat. To ale komplikuje fakt, že Ross nemá rád tetování a Phoebe jehly. Každý si povídá o "mladé holce" co chodí s Richardem.

217-The One Where Eddie Moves In (Nový spolubydlící)
Joey ukáže svým přátelům svůj nový byt, který si (naneštěstí) vyzdobil sám. Producent nabídne Phoebe práci na videoklipu Smelly Cat nazpívaný ale někým jiným. Joeymu a Chandlerovi se po sobě stýská, ale ani jeden to nepřizná. Chandler najde nového spolubydlícího Eddieho.

218-The One Where Dr. Ramoray Dies (Hodina pravdy)
Eddi ukazuje známky své nestability. Je posedlý rozchodem se svou dívkou. Podezřívá Chandlera že s ní spal a že mu zabil rybičku. Richard se zajímá s kolika muži chodila Monika, Phoebe řekne, že jich bylo hodně. Joey si přečte v Soap Opera Digestu, že naštval scénáristy, kteří ho nechají spadnout do výtahové šachty.

219-The One Where Eddie Won´t Go (Jak se Eddie nechtěl stěhovat)
Chandler se v noci vzbudí a u postele mu sedí Eddie. Chandler chce aby se odstěhoval a on souhlasí. Druhý den ale dělá, že si na nic nepamatuje. Joey nechce zkoušet hrát malé role, ale ostatní ho přesvědčí. Monica a Rachel si přečtou feministickou knihu Be Your Own Windkeeper, ale ta má větší vliv na vztah mezi nimi než na jejich vztahy z muži. Joey se nastěhuje zpátky a Chandler se definitivně zbaví Eddieho.

220-The One With Where Old Yeller Dies (Věrný Rek)
Phoebe zjistí, že její matka nechtěla aby viděla smutné konce filmů. Proto si je vypůjčí. Ben nedělá žádné pokroky, proto si ho vezme Ross k sobě na víkend. Ben poté řekne díky Monice svoje první slova. Chandler a Joey tráví více času s Richardem. Chtějí se mu podobat a on chce naopak být jako oni. Začne se oblékat a mluvit jako chandler. Nakonec spolu tráví příliš mnoho času než Richard přijde na to, že je pro ně spíše jako otec než kamarád. Rachel dost vyděsí, že Ross již přesně naplánoval jejich budoucnost.

221-The One With the Bullies (Frajeři)
Monika se vrhne na trh s akciemi, ale moc jí to nejde. Phoebe se snaží najít otce. Zjistí, že na svojí adrese už léta nežije. Zjistí, že má nevlastního bratra Franka. Nějácí troubové nedovolí Chandlerovi a Rossovi sednout si na pohovku. Rozhodnou se s tím něco udělat. Když ale chystají finální útok, někdo vyfoukne místo na sezení oboum. Proto se spojí dohromady.

222-The One With the Two Parties (Dva večírky)
Rachelina narozeninová party musela být rozdělena na dvě části, aby na sebe nenarazili její rozvádějící se rodiče. Phoebe pašuje hosty z Moničiny nudné oslavy na skvělou party u Chandlera a Joeyo.

223-The One With the Chicken Pox (Plané neštovice)
Phoebe má návštěvu, Ryana, ale chytne neštovice a nakazí i jeho. Monice vadí že Richard není ani zdaleka tak nervní jako ona. Chandler dá Joeymu práci v kanceláři a řekne mu ať hraje úředníka. Joey to vezme dost vážně a vymyslí Josepha, který má ženu a děti a kterého Chandler brzy začne nenávidět. Rachel se líbí uniformy a tak si Ross taky jednu pořídí.

224-The One With Barry and Mindy´s Wedding (Svatba)
Joey dostane roli ve filmu Warreny Beattyho. V ní ale musí políbit jiného muže a tak hledá někoho, na kom by si to vyzkoušel. Rachel má jít za družičku na svatbu Barryho a Mindy. Na svatbě se dozví, že Barryho rodiče každému žekli, že má Rachel syfilis a Barry se svým kamarádem si z ní dělají legraci. Přesto ale na svatbě zůstane. Chandler se na internetu seznámí s dívkou která se mu opravdu líbí. Je vdaná ale přesto ji chce vidět. Ukáže se že je to Janice. Monika se ptá Richarda na plány do budoucnosti, ale ukáže se že on už nechce mít děti. Proto se s ním rozejde.[novinky] [průvodce] [herci] [postavy] [galerie]
[odkazy] [kniha návštěv] [ankety]