Třetí série (1996-97)

301-The One With The Princess Leia Fantasy (Rossovy představy)
Monika je zničená rozchodem z Richardem. Joey nemůže vystát Janice, která ho pozva na "den plný zábavy", aby se lépe poznali. Ross a Rachel si vypráví o svých představách a fantaziích. Rachel vykecá Phoebe Rossovu fantazii o princezně Leii z Hvězdných válek.

302-The One Where No-One's Ready (Rossovo utrpení)
Ross má důležitý večer, ale nikdo není připravený jít. Candler a Joey se hádají o křesla a oblečení.Rachel neví co na sebe. Ross se naštve a ona nechce jít. Šla by pouze pokud by vypil olej. Monika objeví na záznamníku vzkaz od Richarda. Nechá mu tedy taky vzkaz. Potom co se ukáže, že jeho vzkaz byl starý, snaží se ten svůj smazat, ale situaci tím spíše zhorší.

303-The One With The Jam (Monica zavařuje)
Joey spadne a vykloubí si rameno. Monika se snaží pořád něco dělat, aby nemyslela na Richarda. Tak třeba vaří džem, který Joey zbožňuje. Pak začne sledovat dárce spermatu a objeví Joeyho složku. Phoebe začne chodit ze smírákem, který původně sledoval její sestru. Chandler si nechá radit od Rachel a Rosse o vztahu k Janice. Ross mu poví o tajném manévru "obejmi a převal", který mu v posteli udělá víc místa na spaní. Chandler ho zkusí, ale Janice skončí na zemi.

304-The One With The Metaphorical Tunnel (Chandlerův tunel)
Phoebe zapomene Joeymu říct o konkurzu na reklamu Milk master 2000. Snaží se to napravit tím, že zavolá šéfa konkurzu s tím, že je Joeyho agentka. Ten poté roli dostane a chce aby ho Phoebe zastupovala i nadále. Rossovi se nelíbí že si Ben hraje s Barbie a tak se snaží zaujmout jeho pozornost mužnějšími hračkami. Chandler se bojí závazků ("tunelu"), ale joey ho přesvědčí aby se podíval pravdě do očí, což ale přežene a Janice na chvíli vystraší.

305-The One With Frank Jr. (Bratrská láska)
Joey se nechá trochu unést při budování zábavní schránky a skončí to tím, že vybuduje "zábavní centrum". Phoebe se snaží více poznat nevlastního bratra Franka jr. On ale špatně pochopí, že Phoebe dává lidem "masáže a tak". Všichni dělají dohromady seznam pěti známých lidí, se kterými by mohli spát, aniž by se to někoho dotklo. Rossův seznam se nakonec zůží na Isabellu Rosselini, kterou také potká...

306-The One With The Flashback (Vzpomínky)
Inspirováni Janice, vzpomínají na událosit před třemi roky. Chandler hledal spolubydlícího, naháč přibral na váze, Phoebe se tajně odstěhovala od Moniky, zavřeli bar a otevřeli kavárnu, pan Heckles mohl hrát na hoboj, Rachel uvažuje o nadcházejícím manželství z Barrym, pan Heckles se mohl stát Chandlerovým novým spolubydlícím, Ross je šťastný, že si Carol našla novou kamarádku Susan, plavčík demontuje nukleární zařízení, jsou odhaleny "vztahy" mezi Joeym a Monikou, Monikou a Chandlerem, Chandlerem a Rachel,Rachel a Joeym a Phoebe a Rossem.

307-The One With The Race Car Bed(Učitel herectví)
Monika a Phoebe nakupují v obchodě Janicina téměř-ex-manžela. Monika ale skončí se špatnou postelí. Ross a Rachel večeří s jejím otcem. Moc si ale nepadnou do oka. Další den se ale u oběda zblíží. Gunther přemýšlí o Rachel. Joey učí "seriálové herectví". Když se pokouší s Monikou vrátit postel, uvidí Janice jak se líbá se svým manželem.

308-The One With The Giant Poking Device (Osudová)
Phoebe nechce jít k zubaři, protože pokaždé když tam jde, tak někdo umře. Joey to poví Chandlerovi o Janice. Ten jí řekne že si musí vybrat. Už to vypadá, že se rozhodne pro Chandlera, ale nakonec se vrátí k manželovi. Ross má naléhavou práci v muzeu, tak se musí Rachel postarat o Bena. Monika ale odře Benovi hlavu. Tlustej naháč má novou houpací síť, ve které se ale podezřele nehýbe. Proto se rozhodnou udělat dlouhou tyč z čínských hůlek, aby se ujistili, že není mrtvý. Guntherovi se čím dál více líbí Rachel.

309-The One With The Football (Fotbal)
Děvčata vaří zatímce se kluci dívají na fotbal v televizi. Rozhodnou se uspořádat zápas. Monika z Rossem hrají o Gellerův Pohár. Joey s Chandlerem o holandskou dívku a Rachel hraje jen tak.

310-The One Where Rachel Quits (Rachel dává výpověď)
Gunther přeškoluje Rachel na pořádnou servírku ale ona si uvěodmí, že je čas této práce nechat. Ross zlomí nešťástnou náhodou malé holčičce nohu a pak pro ni prodává sušenky, aby si vydělala na pobyt ve Space campu. Joey dostane práci na trhu s vánočními stromky.

311-The One Where Chandler Can`t Remember Which Sister (Chandler si nemůže vzpomenout, která sestra to byla)
Joey šokuje všechny svým trikem s kartami. Chandler, v depresi po rozchodu s Janice se baví s jednou z Joeyho sester na Joeyho narozeninovém večírku, ale potom si nemůže vzpomenout, která to byla. Navštěvuje Joeyho rodinu a doufá, že na to příde, ale dostane se do problému tím, že políbí tu nesprávnou. Mark dohodí Rachel práci v Bloomingdale´s. Phoebe chodí s chlapem odsohra, který se dokáže dostat z každé ošemetné situace.

312-The One With All The Jealousy (Žárlivost)
Rachel je první den v práci. Ross stále žárlí na Marka. Chandler organizuje večírek svobodných mužů pro svého bratrance. Joey jde na konkurz na Broadwayský muzikál, ale neumí tancovat. Gunther stále touží po Rachel. Monika se zamiluje do Julia, kolegu z bufetu, který jí napíše báseň, která pro ni neni příliš lichotivá. Ross a Ben jdou za striptérkou z Chandlerova večírku, na což zase žárlí Rachel.

313-The One Where Monica And Richard Are Friends (Jak spolu Monica s Richardem kamarádili)
Monica a Richard se potkají ve obchodě, a dohodnou se, že budou přátelé. Phoebe chodí s Robertem, djem, jehož šortky odhalují až příliš. Ross a Chandler ale neví jak mu to říct.

314-The One With Phoebe`s Ex-Partner (Phoebina bývalá parťačka)
Phoebina parťačka vystupuje v Central Perku a požádá Phoebe, aby se dali zase dohromady. Hrají zase spolu, ale za chvíli mají problémy. Chandler potká na pánských záchodcích ženu a pozve ji na rande. Jakoby náhodou s ní chodil i Joey. Ross se zkouší vyrovnat s Rachelinou kariérou a žárlivostí na Marka.

315-The One Where Ross And Rachel Take A Break (Jak se Ross a Rachel rozcházeli)
Phoebe potká diplomata, který neumí anglicky. Přesvědčí moniku aby s nimi šla, aby nebyl překladatel sám. Chandler a Joey jsou hotoví z holky u xeroxu, která je oba pozve na diskotéku. Ross a Rachel se pohádají. Ross pak zajde na diskotéku a skončí s děvčetem od xeroxu.

316-The One With The Morning After (Den poté)
Rachel lituje hádky z Rossem. Rosse se damo probere z holkou od xeroxu. Chandler a Joey ho přesvědčí,aby o tom Rachel nevykládal. Monika a Phoebe zkoušejí "bezbolestný balíček" na depilaci nohou. Chandler, Joey, Phoebe a Monika jsou zavženi v Moničině pokoji, zatímco se to Ross a Rachel snaží dát mezi sebou dopořádku.

317-The One With The Ski Trip (Jak neodjeli na lyže)
Hádky Rossa a Rachel způsobí, že se je ostatní pokouší od sebe oddělit. Chandler pod stresem kvůli jejich rozchodu, který mu připomíná rozvod jeho rodičů, začne zase kouřit. Rachel pozve každého kromně Rosse na víkend na lyže. Na odpočívadle zavřou auto a klíče nechají uvnitř. Rachel odmítá zavolat Rossovi o pomoc. Monica a Phoebe to přesto udělají. Ten pro ně přijede a zůstane tam s vybitou baterkou v autě.

318-The One With The Hypnosis Tape
Rachel dá Chandlerovi kazetu s hypnózou, aby mupomohla přestat kouřit. Kazeta je ale pouze pro ženy a funguje až příliš dobře. Phoebin bratr se žení se svojí domácí učitelkou ekonomie, která je o hodně starší. Phoebe se mu to snaží překazit a proto požádá o pomoc Rossa a Joeyho. Monika je pozvaná na rande se zákazníkem z bufetu, ze kterého se vyklube milionář. Tak si zajdou na pizzu - do itálie.

319-The One With The Tiny T-Shirt
Monika dále chodí s milionářem Petem, ale ten ji příliš nepřitahuje. On si myslí, že možná svůj názor změní. Joey dostane hlavní roli ve hře, ale nemůže vystát hlavní představitelku, dokud si neuvědomí, že se mu vlastně líbí. Mark pozve Rachel na rande. Rachel zavolá Rossovi, aby k ní přijel, ale jenom proto, aby mu vrátila některé jeho věci. Rossovi je to líto a chce po ní všechny věci, včetně malého trička, ve kterém Rachel ráda spí. Potom se Ross dozví, že Rachel jde na rande z Markem a špehuje je přes Chandlerovu dírku na špehování.

320-The One With The Dollhouse (Domeček pro panenky)
Rossova a Moničina teta Silvie umřela a zanechává Monice krásný domeček pro panenky. Monika pozve Phoebe, aby si s ním hrála, ale potom se jí nelíbí Phoebiny nápady. Phoebe si proto vyrobí svůj vlastní domeček pro panenky, ale ten shoří. Joey touží po Kate, ale protože jí nemůže mít, jde na radne s jinou. Po generálce to ale mezi Kate a Joeym zajiskři a nakonec se spolu oba vyspí. Jenže to znamená víc pro Joeyho než pro Kate. Rachel organizuje rande mezi Chandlerem a svojí šéfkou. Chandler se jí líbí, ale on si o ní myslí, že je nudná. Řekne že jí zavolá, což ale nemá vůbec v plánu.

321-The One With The Chick and the Duck (Kuře a kachna)
Bufet, ve kterém pracuje Monika dá zaměstnancům kolečkové brusle. Monika při bruslení narazí do Rachel. Rachelino zranění je horší, než si mysleli. Pete kupuje restauraci a nabídne Monice místo šéfkuchařky, ale ona neví, jestli to má přijmout. Pete si vymyslí příběh o jiné ženě, aby si Moniku získal. Phoebe na to přijde, ale slibuje, že to Monice nepoví. Joey koupí Chandlerovi malé kuře, ale pořád se o něj hádají. Ross má šanci dostat se do televize jako člen skupiny paleontologů, ale raději odveze Rachel do nemocnice. Monika a Pete se už skoro nevidí, ale potom se políbí a Monika si je konečně jistá.

322-The One With The Screamer (Cholerik)
Všichni jdou na premiéru Joeyho hry. Rachel pozná Tommyho, který je velice milý, ale pouze dokud nezačne na lidi kolem křičet. Jenže svědkem jeho projevu byl pouze Ross, který nemůže nikoho přesvědčit. Joeyho hru zdrbne kritika, což jen urychlí rozchod režiséra s Kate. Joey a Kate spolu tráví noc povídáním a zamilují se do sebe. Kate ale odejde pracovat do Los Angeles.

323-The One With Ross's Thing (Rossův problém)
Ross najde na svém těle výrustek, ale nikdo neví co to je. Navštíví Chandlerova doktora a Phoebina guru. Phoebe poznává dva muže - svalnatého požárníka Vince a citlivého učitele Jasona. Neví ale, se kterým se má rozejít. Pete je mimo město a řekne Monice, že si musí promluvit, což ji rozruší. Všichni tedy jdou za Petem do bytu. Joey najde šek na 50.000,- dolarů pro zlatníka na prsten. Rachel začne plánovat Moničinu svatbu.

324-The One With The Ultimate Fighting Champion (Největší šampion)
Pete začne soutěžit, aby se stal absolutním šampiónem v zápase, ale opakovaně prohrává. Proto se s ním Monica nakonec rozchází. Chandlerův nový šéf má zvyk plácat ho po zadku, s čímž se Chandler pokouší vyrovnat. Phoebe se ptá Rachel, jestli může dát do kupy Rosse a Bonnie. Rachel souhlasí, protože ví, že si Bonnie holí hlavu. Později se dozví, že má Bonnie vlasů až až.
[Pete sedí na posteli, zasádrovaný v krunýři, přichází Monica]
Pete: To nic, neni to tak zlý. To mám preventivně. A abych totiž nehýbal páteří.
Monica: Prosímtě, řekni že teď skončíš!
Pete: A proč? Kdyby mně nechali, zápasil bych. Vidíš tenhleten kruh, to je má zóna strachu.
Monica: Ty jsi blázen, musíš toho nechat!
Pete: To nejde. Stále ještě nejsem nejlepší. Já to dokážu! A věř mi, jednoho dne se budou děti hádat kdo v boji zvítězí. Pete, nebo superman? Neříkám že bych ho porazil, ale to víš, znáš děti.
Monica: No jo, sedni si prosímtě. A teď dáve pozor: vůbec to neumíš! Seš ten úplně nejhorší bojovník ze všech! Ze všech!
Pete: Poslyš, mám natržený sval, naštíplou kost v pravém předloktí a silně pohmožděný ohryzek, ale tohle bolí nejvíc.
Monica: No tak...víš co? Na to tě mám moc ráda, abych se dívala jak sám sebe ničíš. Jestli to musíš dělat, tak to dělej beze mně.
Pete: Pokud chceš abych to vzdal, chceš abych přestal být sám sebou. Musím to dokázat.
Monica: Tak to vzám já...sbohem. [políbí ho]
Pete: Mo...Monico...
Monica: Ano?
Pete: Nenapsala bys mi to? Mám v sobě spoustu sedativ a nevím, jestli bych si zítra vzpoměl...

325-The One At The Beach (Víkend u moře)
Phoebe najde obrázek svých rodičů s jejich přítelkou, která se také jmenuje Phoebe. Rozhodne se ji najít. Phoebe bydlí na pláži a tak tam všichni na víkend zajedou. Monika brečí nad zmařeným vztahem s petem a Chandler jí navrhne, že pokud dojde na nejhorší, mohl by být její přítel. Monika se tomu směje, což donutí Chandlera aby dokázal, že je dobrý materiál na přítele. Joey se snaží zahájit hru pokeru s vyslékáním, což skončí jako hra Happy days se svlékáním. Dokud se neukáže Bonnie, tak Ross a Rachel flirtují. Phoebe se dozvídá, že "rodinná přítelyně" nemá potuchy, kdo je její otec Frank, ale přizná se k něčemu jinému. Rachel přesvědčí Bonnie aby si oholila hlavu, což skončí hádkou mezi Rachel a Rossem. Ross přijde na to, že ho Rachel stále miluje a on se musí rozhodnout.[novinky] [průvodce] [herci] [postavy] [galerie]
[odkazy] [kniha návštěv] [ankety]