Čtvrtá série (1997-98)

401-The One With The Jellyfish (Příběh medůzy)
Ross se rozhoduje mezi Rachel a svojí holohlavou přítelkyní Bonnie. Phoebe přijde na to, že přítelkyně její matky je vlastně její matka. Monica, Chandler a Joey stráví den na pláži. Moniku popálí medůza a Joey si vzpomene, že dobrá medota, jak se zbavit bolesti je ránu potřít močí
[Ross s Rachel leží v posteli]
Rachel: Chyběl jsi mi...
Ross: Ty mně taky...
Rachel: Byla jsem nervózní kvůli tomu dopisu.
[Ross mlčí]
Rachel: Ale tím, že jsi všechno uznal, jsi jen dokázal, jak moc jsi dospěl, chápeš?
Ross: Dejme tomu.
Rachel: Ale Rossi ano! Dospěl. Rozhodně jsi zabodoval. Moje máma nevěřila ani trochu že to vyjde. Byla samý: zahnul jednou, zahne znova
Ross: Mhmmmm
Rachel: Kéž bychom nestratili ty čtyři měsíce. Pokud jsi ale potřeboval čas abys to všechno po-cho-pil [plácá ho po tváři]
[Nový záběr. Monica něco leští pod stolem]
Ross: [křičí...spíš teda řve z vedlejší místnosti] Vždyť jsme se rozcházeli!
[Vejde Chandler a Joey]
Chandler: Jdeme na kafe?
Monica: Jo, rychle!
[Nový záběr. Ross si natahuje kalhoty]
Ross: A pamatuj si, že bylo potřeba dvou lidí aby se tenhle vztah rozpadl!
Rachel: Jo! Tebe a tý holky z copy servisu! Za což jsi včera přijal plnou zodpovědnost!
Ross: Já nevěděl za co přebírám zodpovědnost, jasný? Já jsem ten dopis nedočetl!
Rachel: Cože?
Ross: Usnul jsem nad tím!
Rachel: Ty jsi usnul?
Ross: Bylo půl šestý ráno a ty ses vykecávala na plných osmnácti stránkách. Popsaných z obou stran! [Vychází z pokoje, v ruce drží boty] Jo jo jo a mimochodem, měla by sis pořádně zopakovat psaní, víš? Máš pravopis jak servírka!
Rachel: Teda já vůbec nechápu že mně napadlo se k tobě vracet! Mezi náma je úplnej konec!
Ross: [Na chviličku se tváří že je mu to líto...ale]..eee..MĚ JE TO FUUUK! [Otevírá dveře od bytu a "přivře" za ně Chandlera]
Rachel: Jo počkej. Ty pravopisný rady ti přijdou vhod až budeš každou sobotu večer hrát scrabble s Monicou.
Monica: Hele!
Rachel: Promiň! Jen mně mrzí, že se nevyspíš, jak ti budu strašně chybět!
Ross: Nenenenene! Neboj se, že bych nedokázal usnout. JEŠTĚ MÁM TVUJ DOPIS! [Odchází]
Rachel: Jo a hele, jen abys věděl...není to běžný, nestává se to každýmu a záleží na tom! [Bouchne dveřma]
Chandler: [Vyleze zpoza dveří] Já to věděl!

402-The One With The Cat (Případ zatoulané kočky)
Phoebe věří, že se duch její nevlastní matky přesídlil do kočky, která jí skočila do pouzdra na kytaru. Monika jde na rande s bývalým partnerem Rachel. Ukáže se že byl skvělý na střední škole, ale teď je to s ním už horší. Joey s Chandlerem chtějí prodat svoje "zábavní centrum". Nakonec je vykrade jeden perspektivní kupec.

403-The One With The Cuffs (Upoutaný Chandler)
Joey a Chandler se snaží zařídit znovu byt. Mají ale jenom zahradní nábytek a kanoe. Chandler si vyjde s Rachelinou šéfkou a docela si spolu užijí. Když vejde Rachel do její kanceláře najde Chandlera napůl nahého s rukama připoutanýma ke křeslu.

404-The One With The Ballroom dancing (Učitel tance)
Joey vynadá údržbářovi, panu Treegerovi, protože rozplakal Rachel. Pan Treeger se rozhodne Moniku s Rachel vystěhovat. Joey tedy souhlasí, že bude jeho partner při nácviku společenských tanců. Chandler se pokouší zrušit svoje členství v posilovně.Ross jde s ním jako morální podpora ale nakonec se do posilovny přihlásí taky. Phoebe se neůspěšně pokouší kontrolovat svojí touhu po svém klientu Rickovi. Skončí to tak, že jí vyhodí z masážního salónu.

405-The One With Joey´s New Girlfriend (Jak si Joey přivedl novou slečnu)
Chandler flirtoval s dívkou Kathy v Central Perku, aniž by si uvědomil, že je to nová Joeyho známost. Brzy na to zjišťuje, že se mu velmi líbí. Kdekoli Ross uvidí Rachel, nezapomene zdůraznit, že si vyjde se svobodnou matkou, Amandou. Rachel kontruje Joshem, o mnoho mladším mužem. Nepřiznají si však, že Amanda používá Rosse jenom na hlídání svého dítěte, zatímco chodí s jiným mužem a Josh Rachel okrádá. Phoebe zjistí, že když má chřipku, její hlas zní sexy. Proto se poté odhodlá políbit i Gunthera aby jí dostala.
[Ross vchází k Monice a Rachel]
Ross: [Uvidí Rachel] mmmhhh...Ahoj. Amanda mně přivezla autem...ona je prostě ohromná. Už má i řidičskej průkaz. [Na Monicu] Koukám, dneska asi k našim nepudeš co?
Monica: [Kašle] Ne to ne...
Rachel: Ona už odjela?
Monica: Hele Rachel, bodej by dy kabky...
Rachel: Proč sem nepřišla? Mohls jí přivést. Zalezli byste do svýho kumbálku a měli klid.
Monica: Dy kabky Rossi...
Ross: Alespoň vím, že se mnou nechodí, aby mohla na nepřístupný filmy.
Rachel: [ironicky] Proč si jí teda nevezmeš? Promiň, já úplně zapoměla, ona není lesbička.
Ross: Hele, Amanda a já máme velmi...
Monica: Už zase kecáš. Dyť sbolu dechodíde! Děláš jí boskoka! Děláš jí dobální chůvu!
Rachel: [směje se]...no to je teda smutný!
Monica: Dak čebu se sbněješ? Bovídala jsi, že tobě ten bivní skaut krade brachy!
Rachel: Nooo bóže, vzal si pár drobnejch, aspoň mi za ně koupil náramek!
Monica: Ten je MUUUJ! Nemůžete se prosímvás chovat jako dospělí? Dejte by ty kabky!
Ross: Promin.
Rachel: Nezlob se.
Ross: Na.
Monica: Děkuju.
Ross: [K Rachel] Já mám aspoň deset dolarů, ty nemáš nic.

406-The One With The Dirty Girl (Nepořádnice)
Ross chodí s krásnou paleontologistkou Cheryl. Všechno jde dobře dokud nezjistí, že je hrozně nepořádná. Chandler koupí Kathy k narozeninám její oblíbené knihy, ale pak se ujištuje, jestli je Joeyho dárek také dost dobrý. Phoebe půjčí Monice peníze, aby mohla podnikat v zásobování. Monika má trochu problém dostat zaplaceno od jednoho zákazníka. Rachel se snaží dokončit křížovku bez cizí pomoci.

407-The One Where Chandler Crosses The Line(Jak Chandler překročil čáru)
Chandler omylem vidí Kathy vycházet ze sprchy a je čím dál zoufalejší. Joey se spozdí na rande s Kathy, protože jde na rande s někým jiným. Chandler a Kathy spolu stráví nějáký čas a nakonec se políbí. Cítí se tak provinile, že přestěhuje nábytek. Kathy se rozejde s Joeym a ten má podezření, že je v tom jiný muž. Chandler se přizná, z čehož nemá Joey příliš velkou radost. Ross znovuobjeví svůj "talent" ve hře na klávesy, ale není tak dobrý jak si on a Phoebe myslí. Phoebe poté odmítá hrát, protože si myslí, že bude vedle Rossova "umění" vypadat směšně.

408-The One With Chandler in a Box (Chandler v bedně)
Chandler souhlasí, že stráví den díkuvzdání zavřený v dřevěné bedně aby tak dokázal Joeymu své přátelství, které hodně utrpělo díky tomu, že políbil Joeyho přítelkyni Kathy. Monica si zraní kouskem ledu oko a musí navštívit Richardova syna , také doktora. Ten se jí zalíbí stejně jako jeho otec. Přesto, že to nikdo nepovažuje za nejlepší nápad, rozhodne se pozvat ho na den díkuvzdání na večeri. Připomíná jí ale Richarda víc než by se jí líbilo...

409-The One Where They're Going To Party! (Na tahu)
Monica s Phoebe koupí pomalovanou dodávku pro svůj společný podnik - služby v občerstvení. K Rossovi a Chandlerovi má přijet kamarád ze střední školy, expert na večírky. Nakonec se však nedostaví a Joey oba dva přesvědčí, že si na tahu můžou užít i bez něj. Moc se jim to ale nevyvede. Monica dostane práci - píše kritiky restaurací pro noviny. Šéf jednoho z kritizovaných podniků, Alessandro, jí přesvědčí, aby k němu šla dělat šéfkuchařku. Monica přes plány s Phoebe nakonec souhlasí.

410-The One With The Girl From Poughkeepsie (Když se dva hledají)
Rachel chce navázat nějáký "krátkodobý" vztah a požádá Chandlera aby jí někoho našel. Když se o tom jeho kolegové dozvědí, začnou ho všichni všelijak podplácet. Ross chodí z dvěma děvčaty najednou. Jednu potkal ve vlaku, je zábavná, chytrá a hezká, ale je z Poughkeepsie, dvě hodiny vlakem daleko. Druhá bydlí kousek od Rosse, je možná i hezká i chytrá, ale v žádném případě zábavná. Nakonec se rozhodne, že se rozejde s oběma. Ve vlaku do Poughkeepsie ale usne a skončí v Montrealu, kde se seznámí s opravdu zajímavou slečnou, která je z...nového skotska. Monica je v práci dost neoblíbená, tak požádá Joeyho, kterého chce naoko přijmout a předevšemi vyhodit. Joeymu se ale zamlouvá zpropitné co dostává, nakonec ho ale Monica přesvědčí a on se vyhodit nechá.

411-The One With Phoebe's Uterus (Náhradní matka)
Phoebin bratr Frank jr. a jeho žena Alice požádají Phoebe, jestli by jim nedonosila dítě. Phoebe se jde poradit se svojí matkou, která jí na tři dny půjčí štěně, aby věděla, jak bude těžké se ho poté vzdát. Ross najde Joeymu práci v muzeu - průvodce. Na obědě se však ukáže že "bílé pláště" nesedají s "modrými saky". Druhý den Ross udělá v bufetu menší revoluci, sedne si s Joeym a zároveň se dozví o některých spolupracovnících víc, než by chtěl. Chandler se bojí, že se v intimním životě vůbec nemůže měřit s Joeym, který s Kathy chodil před ním. Proto požádá o radu Monicu. Kathy je jí za to velice vděčná.

412-The One With The Embryos (Sázka do loterie)
Doktor implantuje Phoebe embrya od Franka a Alice. Chandler s Joeym se vsadí o deset dolarů, že uhodnou všechny věci, co má Rachel v tašce. Monica a Rachel však chtějí odplatu, proto poprosí Rosse aby vymyslel otázky. Několikrát zvětší sázku, nakonec se vsadí o to, že když prohrají, vymění si byty. Kdyby prohrál Chandler s Joeym, museli by se vzdát kachny a kuřete (ze kterého se mimochodem stává kohout). Jenže kluci vyhrajou a Rachel s Monicou se musí stěhovat...

413-The One With Rachel's Crush (Rachel má nový objev)
Chandler se obává, že se mu při jedné z choulostivějšich scén v divadle mohl ztratit Kathy. Joey mu řekne, že pokud Kathy s jejím partnerem hrají vášnivě, tak se mimo jeviště nic nestalo a je všechno v pořádku. To Chandlera uklidní, alespoň tedy do další reprízy, kde Kathy moc vášnivě nevypadá. Chandler obviní Kathy z toho, že spí se svým kolegou Nickem. Když se za obvinění později omlouvá, zjistí, že se Kathy dala s Nickem dohromady. Rachel dostane novou práci, pomáhá oblékat významné klienty Bloomingdales. Práce se jí nelíbí, dokud nepřijde Jason, který spálila žena všechno oblečení při rozvodu. Rachel se velice líbí, ale pořád se k ničemu nemá. Tak jí Joey s Phoebe poradí, aby udělala první krok. Monica chce, aby všechny návštěvy hostili Chandler s Joeym v jejich novém bytě, protože je větší. Když oni souhlasí, moc se jí to nelíbí a snaží se všemožně o to, aby návštěvy chodily k ní.

414-The One With Joey's Dirty Day (Joey není ve své kůži)
Joey jede rybařit a když se vrátí tak poněkud...smrdí, a nestačí se osprchovat před natáčením nového filmu s Charlton Hestonem. Je přistižen, jak se sprchuje v jediné sprše poblíž, v Hestonově šatně. Joshua pozve Rachel na večirek, který se koná při příležitosti otevření klubu, který on financoval. Jenže Rachel už souhlasila, že vezme do divadla neteř svého šéfa, pana Walthama, Emily. Ross souhlasí, že půjde s Emily místo Rachel, a zjistí, že si s ní rozumí o moc lépe, než se na první pohled mohlo zdát. Rachel se do klubu nakonec nedostane, protože déšť rozmaže její jméno na seznamu hostů. Chandler se zotavuje z rozchodu s Kathy, ale nemůže přikročit k druhé fázi, návštěvě striptýzu, protože není nikdo kdo by s ním šel...tedy kromě Moniky a Phoebe.

415-The One With All The Rugby (Jak Ross hrál rugby)
Chandler potká Janice u pedikérky. Janice je rozvedená a nechce si Chandlera nechat jen tak ujít. On si proto vymyslí, že ho jeho společnost posílá do Jemenu. Janice mu věří, ale chce se s ním rozloučit na letišti. Monika je posedlá jednou zásuvkou. Neví totiž co dělá. Po několika zkouškách, studiu plánů, elektrikáři za 200 dolarů za hodinu a několika dírách ve stěně a podlaze se nakonec vzdává. Ross pozná několik přátel Emily. Ti ho pozvou, ať si s nimi zahraje Rugby. Souhlasí, protože se nechce nechat zahanbit. Když Emily vidí, jak její přátelé Rosse vůbec nešetři, přesto že je o to požádala, prozradí mu jejich několik slabin. Chandler nakonec skončí v letadle do Jemenu.
[Na zápase rugby]
Ross: Rozplakal jsem chlapa dvakrát tak velkýho jako já! Te se mi nepovedlo od doby, kdy mi byly čtyři a házel jsem na tátovo Porsche kamení.
---
[Na letišti]
Janice: Budeš mi chybět. Budu na tebe čekat. Víš vůbec, jak dlouho tam zůstaneš?
Chandler: Jen do té doby, než přijdeme na zdroj energie, který nahradí naftu.

416-The One With The Fake Party (Falešný večírek)
Těhotná Phoebe má obrovskou chuť na maso. Joey slíbí, že po dobu jejího těhotenství nebude jíst maso. Tím pádem ona může, aniž by zahynulo víc zvířat. Rachel zorganizuje pro Emily falešný večírek na rozloučenou, ve skutečnosti ho organizuje kvůli Joshuovi, kterého pozve. Opravdu se snaží aby se mu líbila, čímž se ale naprosto znemožní. Dokonce na sebe vezme i starou uniformu roztleskávačky ze střední školy. Ross je zničený z toho, že Emily brzy odjede, ale Rachel ho přesvědčí, že jeho vztah k ní, by neměl skončit.
Joey: Za jak dlouho se má to dítě narodit?
Phoebe: Za šest měsíců.
Joey: A když nějáká kráva zemře na sešlost věkem, můžu jí mít?
Phoebe: Ne když se k ní dostanu první.

417-The One With The Free Porn (Bezplatné porno)
Joey a Chandler z ničeho nic chytnou na televizi zdarma pornokanál. Bojí se ale vypnout televizi, aby se zase neztratil Monika přesvědčí Rosse aby vyjádřil svoje pocity k Emily ještě než opustí zemi. Ukáže se, že se o Emily zajímá ještě jiný muž. Ross nakonec odletí do Londýna aby jí dokázal svojí lásku. Jenže Emily se mezitím vrátí zpět do New Yorku, aby Rossovi řekla, že si vybrala jeho. Phoebe zjistí, že bude mít trojčata. Phoebe se snaží vydělat peníze, aby její bratr Frank nemusel opustit kvůli trojčatům školu.
Chandler: Právě jsem byl v bance. Byla tam úžasná pokladní, ale vůbec po mně nechtěla abych s ní šel do trezoru!
Joey: Mně se stala podobná věc! Roznašečka pizzy přišla, podala mi pizzu, vzala si peníze a odešla!
Chandler: Cože? Neřekla nic jako: "Vsadím se, že tu máte obrovský ložnice?"
Joey: Ne! Vůbec nic!
Chandler: Víš co? Možná bysme měli vypnout to porno.

418-The One With Rachel's New Dress (Rachel a její večerní šaty)
Susan natáčí reklamu v Londýně a Emily se nabídne, že jí jim provede. Ross se obává, aby si Emily nezačala "rozumět" se Susan tak dobře, jako Carol. Rachel se chystá na velkolepé rande s Joshuou. Chce mít dokonalé spodní prádlo. Joshuu však vystraší kuře z kachnou. Proto jde Rachel s Joshuou do bytu jeho rodičů, kteří jsou na dovolené v evropě. Rachel si udělá trochu pohodlí (tj. svlékne se do spodního prádla) zrovna, když se jeho rodiče vrátí. Proto řekne, že to je nejnovější model šatů. Nakonec jde ve spodničce s jeho rodiči na večeři do města. Phoebe dostane ůkol pojmenotat jedno z trojčat. Díky tomu vznikne konflikt mezi Chandlerem a Joeym, kteří oba chtějí aby je pojmenovala jejich jménem.

419-The One With All The Haste (Rychle, rychle)
Rachel s Monicou se snaží dostat z nesnesitelného bytu Chandlera a Joeyho zpět do svého. Vsadí proto permanentky na utkání Knicks. Jenže je prohrají a nemají zase nic. Když jsou ale Chandler a Joey na zápase tak byty přestěhují zpět. Chandlerovi se to nelíbí, ale ony nabídnou, že se obě budou líbat jednu minutu. A Joey s Chandlerem (pohopitelně ;-) souhlasí. Rossovi se nelíbí, že Emily stále odjíždí pryč. Proto jí chce nabídnout, aby se k němu nastěhovala, ale nakonec ji tak nějak požádá o ruku.

420-The One With All The Wedding Dresses (Troje svatební šaty)
Joey začne strašně chrápat a Chandler po něm chce, aby šel do nemocnice. A nabídne se, že ho do té nemocnice doprovodí. Tam se seznámí s Majorie, která, jak později zjistí, mluví ze sna. Ross dohodne s Emily datum svatby - už za měsíc. Rachel, která se nechce nechat zahanbit, nabídne Joshuovi sňatek. To ho ale poněkud vyděsí. Monica jde vyzvednout Emiliny svatební šaty a neodolá pokušení si je obléct. Pokušení neodolá Phoebe a nakonec ani Rachel.

421-The One With The Invitation (Pozvání na svatbu)
Při posílání pozvánek na svatbu se Emily zeptá Rosse, zda by nebylo lepší nepozvat Rachel. Když si Ross vzpomene na svou minulost z Rachel rozhodne se, že ji nepozvat prostě nemůže. Když každý dostane svou pozvánku tak se Phoebe začne cítit trochu odstrčená, protože je v příliš pokročilém stádiu těhotenství na to, aby mohla někam letět. Rachel se snaží použít Phoebino těhotenství jako omluvu pro to, že ona také nepoletí - Phoebe přece potřebuje pomoc... Jak později zjistí Monica pravým důvodem je to, že by pro ni bylo velice težké vidět Rosse jak se žení. Monica cítí se svojí přítelkyní, ale prosí ji, aby své rozhodnutí neuspěchala. Potom co si však Rachel promítne zpět její vztah z Rossem, definitivně se rozhodne nejet do Londýna.

422-The One With The Worst Best Man Ever (Kdo půjde za svědka)
Zklamaný Joey zjistí, že si Ross vybral za svědka opět Chandlera. Ten se ho snaží uklidnit tím, že on až se bude ženit, půjde mu za svědka určitě Joey. Ross je naštvaný když se dozví, že potom co měl Chandlera dvakrát za svědka, bude na Chandlerově svatbě svědek Joey. Proto Chandlera odmítne a požádá raději Joeyho. Chandler je zdrcen. Později na staromládeneckém večírku se Joeymu zalíbí striptérka. Když se ráno probudí, zjistí že se ztratil prstýnek, který mu Ross svěřil. Zjistí se ale, že striptérka prsten nevzala - sežrala ho kachna. Zdrcený Joey se pak domnívá, že si poctu nezaslouží a proto své místo nabídne opět Chandlerovi. Ross nakonec celou věc vyřeší tím, že požádá oba, aby mu šli za svědka. S Phoebe během těhotenství cloumají hormony. Dívky dělají všechno proto, aby jí rozveselili, ale jí vytočí snad všechno.

423-The One With Ross's Wedding Part I (Rossova Svatba I)
Svatba má být co nevidět a nic nejde přesně podle plánu - ani jídlo ani květiny. Ale když Ross a Emily zjistí, že kostel, kde měli být oddáni byl předčasně zbourán tak Emily začne úplně šílet. Při pokusu uklidnit ji navrhne Monica aby svatbu odložili a dali vše do pořádku. Ross má ovšem jiný názor - teď nebo nikdy. Šokovaná tím, že její snoubenec může vůbec něco takového říci svatbu zruší. Ross se omluví a slíbí, že dokud budou spolu bude čekat věčně. Nakonec se tedy rozhodnou pro svatbu v kostele, nebo alespoň v tom, co z něj zbylo. Mezitím si Joey užívá Londýna, dokud nedostane stesk po domově. Rachel je líto, že zmešká Rossovu svatbu a prozradí Phoebe, že Rosse stále miluje. Ta jí řekne, že o tom stejně všichni ví. Když se tedy Rachel rozhjodne letět do Londýna a vyznat Rossovi svou nehynoucí lásku tak jí chce říct, aby raději zůstala a sobecky nezkazila jeho svatbu, ale ona je již na cestě.

424-The One With Ross's Wedding Part II (Rossova Svatba II)
Phoebe snaží varovat své přátele, že je Rachel na cestě do Londýna překazit svatbu. Nakonec se jí podaří zastihnout Joeyho, který upozorní ostatní. Když si ale Joey nemůže pomoci a nechá se svést družičkou, která jak se zdá vyléčí i jeho stesk po domově, Rachel se vloudí dovnitř a uvidí jeden zamilovaný pár. Když jí dojde, jak je Ross šťastný a zamilovaný do Emily, raději nic neříká a jenom jim pogratuluje. Při obřadu ale Ross udělá obrovskou chybu, splete se a řekne "Beru si tě Rachel..." Celý kostel je zděšen. Monica a Chandler se trochu moc napili a skončili vedle sebe v posteli.[novinky] [průvodce] [herci] [postavy] [galerie]
[odkazy] [kniha návštěv] [ankety]